fbpx
12

ייעוץ נומרולוגי בעסקים

לקבלת תחזית נומרולוגית אישית שבועית (לפי חודש הלידה) הצטרפו לדיוור.

תוכן עניינים

מה לנומרולוגיה ולעסקים? מסתבר שיש קשר חזק בין המספרים והעסקים. הוא לא רק בשורות התקציב, בהכנסות, בהוצאות וברווחים.

בין אם יש לך עסקים פעילים או שוקלים פתיחת עסק – כדאי לבדוק נומרולוגית:

מה העיתוי הנכון לפתוח עסק או להרחיב אותו?

האם כדאי להיכנס כשותף לעסק קיים?

והאם יש התאמה בין שותפים מיועדים?

מהי נומרולוגיה לעסקים?

הנומרולוגיה – תורת המספרים, מאפשרת לדעת כיוונים ופוטנציאליים עסקיים. באמצעות תאריך הלידה ושמך הפרטי אפשר לכוון אותך להצלחה בתחום העסקי. זהו ייעוץ יוצא דופן, שמשלים את הייעוץ הפיננסי והליווי העסקי שניתנים בדרך כלל לעסקים.

גם לעסקים רחבים וותיקים ניתן לייעץ כיצד אפשר להתייעל:

מהו הזמן הנכון לחתימה על חוזים עסקיים?

מתי העיתוי המתאים ביותר למכירה או רכישה של נכסים?

את מי מתאים לקדם לשדרת ההנהלה ועוד.

הנומרולוגיה היא תורה עתיקה ממנה ניתן ללמוד על מסלול החיים שלך. כך אפשר לראות פוטנציאליים, מה יביא להצלחתך, מתי ובאיזה אופן. האם כדאי לך לצרף שותפים לעסק? האם נכון לך בכלל לפתוח עסק עצמאי? האם ומתי כדאי להרחיב את העסק, לפתוח סניפים, והיכן – בארץ/בחו”ל?

הייעוץ הנומרולוגי לאנשי עסקים יכול לתת לך נתונים וכיוונים שלא חשבת עליהם או לתמוך ולחזק כיוון שרצית ללכת בו, ובכך למעשה למנוע מימך כשלונות ולהביא אותך להצלחות.

נומרולוגיה ופתיחת עסק

אם יש לך רעיון לפתוח עסק משלך, חשוב מאד לבדוק קודם האם בכלל מתאים לך להקים עסק עצמאי. כן, מבחינה סטטיסטית, למעלה מ-40,000 עסקים קטנים ובינוניים נסגרים בישראל בכל שנה (ע”פ ynet מ-4.9.19). נתון מרעיש נוסף שחשוב לדעת, הוא ש- 90% מהעסקים הקטנים בישרראל נסגרים במהלך השנה הראשונה.

אפשר להאשים גורמים רבים בכישלון העסק, אך לפי הנומרולוגיה הבדיקה הראשונית לפני שמתחילים לקחת הלוואות, למצוא מקום, לגייס אנשים, לעבוד מול ספקים ולפתוח את העסק לקהל הלקוחות, זה קודם כל לבדוק אם בכלל מתאים לך להיות עצמאי. כן, כן. רבים העצמאים שעובדים קשה ולבסוף, לאחר כל התשלומים וההוצאות השוטפות, נשאר להם סכום הדומה למשכורת שכיר (במקרה הטוב).

אם קשה לך לקבל מרות, או לעבוד בצוות, זאת לא סיבה לפתוח עסק עצמאי. עדיין אפשר למצוא משרה מתאימה לך. מתאריך הלידה שלך ניתן לבדוק מה מידת ההתאמה שלך לפתיחת עסק עצמאי, דבר שישפיע מאד על מידת הצלחתך העסקית.

ע”פ הנומרולוגיה לא כל אחד מתאים להיות בעל עסק. יש שמתאים להם לעבוד דווקא בעסק משפחתי, של המשפחה. יש שמתאים להם לפי תאריך הלידה לעבוד כשכירים, ויש שמסלולם לעבוד בחלקיות משרה כשכירים ולשלב גם עבודה עצמאית, פרילנסר. אז לפני שעושים את הצעד הגדול הזה, כדאי להגיע לייעוץ נומרולוגי ולבדוק את מידת ההתאמה וההצלחה מכל המהלך הזה. שיחה אחת שיכולה למנוע מימך עוגמת נפש, ומעגל של הלוואות וחובות.

באיזה תחום אצליח יותר

אחת השאלות שעולות בייעוץ הנומרולוגי לפני פתיחת עסק חדש, קשורה בתחום. באיזה תחום כדאי לך לפתוח את העסק שלך? מזון? טיפוח? מסעדנות? מוצרי חשמל?

אולי יש לך מחשבה על תחום טרנדי, שהולך עכשיו, אולי יש לך חלום לעסק מאז ילדותך, מה שלא יהיה, כדאי לך לבדוק נומרולוגית מה התחום שמתאים לך לעסוק בו. ככל שהתחום יתאים לך יותר -כך תצליח יותר. זאת הנוסחה הנומרולוגית. ברגע שאדם נמצא בנתיב גורלו, הוא מממש את הפוטנציאל שלו ובכך מצליח יותר בחייו. את זה בודקים באמצעות המפה הנומרולוגית – לפי האופי והכישורים שלך ולפי נתיב גורלך. לכן בחירת תחום העסק היא קריטית.

מיקום בית העסק

למיקום העסק קיימת חשיבות רבה להצלחתו ושיגשוגו. בתהליך הקמת עסק נלקחים בחשבון חישובים ונתונים שונים לגבי מיקומו. המפה הנומרולוגית עוזרת גם בהבנת המיקום המתאים ביותר לעסק שלך.

בטח יצא לך לראות עסקים דומים שנמצאים באותו רחוב, במיקום קרוב – ממסעדות, מוצרי חשמל, רכבים, טיפוח ועד חנויות למכירת קרמיקות, אריחים וכלים סניטריים, כשעסק אחד פעיל מאד והאחר “מגרד זבובים”. וזה משום שהצלחה של עסק אחד שנמצא במיקום מסויים, לא מבטיח את הצלחת העסק שלך אם תהיה במיקום קרוב לו. כל אחד ומזלו, כל אחד והמיקום שמתאים לו ויביא להצלחתו.

דוגמא נוספת היא לעסקים שנפתחו במיקום לא צפוי, מרוחק ממרכז הארץ למשל, והצליחו למרות הריחוק, באופן כמעט מפתיע. במפה הנומרולוגית אפשר לבחון מה המיקום הנכון ביותר עבור העסק שלך, גם אם יש לך מספר אפרויות – נבדוק מהי הטובה ביותר מביניהן עבורך.

דוגמא נוספת: פתיחת עסק במיקום שבעבר נפתחו בו עסקים דומים ונסגרו לאחר שלא הצליחו. אחרי זמן מה נפתח שם עסק באותו תחום ומצליח מאד בדיוק במקום שעסקים לפניו כשלו והביאו את בעליהם לחובות.

במפה הנומרולוגית נבדוק גם את שם הרחוב ומספר הבית שבו אמור לפעול בית העסק ואת התאמתו לתאריך הלידה של בעל העסק. כמו במגורים – בית אחד יכול להתאים ולהיות טוב עבורך ופחות טוב עבורי…

גיוס והשמת עובדים בעסק

ידוע שההון האנושי חשוב מאד לעסק. מעבר לידע ולמומחיות שמחפשים בגיוס האנשים המתאימים לתפקידים השונים, הנומרולוגיה בודקת גם אמינות ויושר.

לפי תאריך הלידה אפשר לדעת מה מידת האמינות, הנאמנות למקום העבודה, היושרה שלו ועוד. אמנם בארגונים גדולים נעשים ימי הערכה אך הנומרולוגיה מביאה לך במהירות ובאחוזי הצלחה גבוהים מי המתמודד המוכשר יותר והמתאים יורת לתפקיד וגם מי יתמיד ולא יעזוב לאחר תקופת הכשרה ארוכה, מי יהיה נאמן לארגון, על מי ניתן לסמוך ועד כמה, מי מתאים לתפקידי ניהול ועוד.

גם אם המיון הראשוני נעשה על ידי גורם חיצוני, ובעלי העסק מקיימים את הראיונות, כדאי להשתמש בערוץ הנוסף הזה שנותן עוד מימד ויכול לחזק או להעלות סימני שאלה בנוגע להשמת עובדים.

מתי הזמן להרחיב את העסק

כמו כל דבר אחר בחיים העיתוי חשוב גם כאן. במידה והעסק שהקמת משגשג ויש לך רצון להתרחב – גם בכך יכול הייעוץ הנומרולוגי לעזור לך. לפני שתחליט – תבדוק במפה הנומרולוגית:

מתי הזמן המתאים לך להרחיב את העסק?

בכמה להרחיב אותו? כמה סניפים כדאי לפתוח בהרחבה? האם כדאי להרחיב במספר פעימות?

מהם המיקומים בהם כדאי להרחיב?

האם להתרחב מחוץ לארץ? לפתוח סניפים גם בחו”ל? ומתי?

בחירת שותפים

אם בהתחלה, בעת הקמת העסק או לקראת הרחבתו תרצו להכניס שותפים, חשוב לבדוק את מידת התאמתכם. כן, שותפות היא סוג של מערכת יחסים כלכלית אך לא רק. עליכם להיות בטוחים ולוודא עד כמה שאפשר שהאנשים שאתם מחברים לעסק שלכם הם אכן המתאימים לכם ביותר.

לעיתים לוקחים לשותפים חברים קרובים, בני משפחה או אנשים שתווכו לנו מכרים. שימו לב לא לקחת “חתול בשק”, זה מדי חשוב ומשמעותי עבור הצלחת העסק שלכם.

גם אם זה מישהו שאתם מכירים מזה שנים, חבר ללימודים או מכר של המשפחה – אינכם מכירים את הצד העסקי שלו, כיצד הוא מתנהג במצבים שהם מעבר לאירוע חברתי.

באמצעות המפה הנומרולוגית אבדוק לך מה מידת ההתאמה ביניכם, האם תסתדרו יחד בעסק והאם ניתן לסמוך עליו כשותף אמין. שיחה אחת יכולה לחסוך לכם עוגמת נפש ותלאות רבות של פירוק העסק, מכירת חלקכם לשותף (או ההיפך) וכו’.

בחירת שם לעסק

אחרון חביב בדרך להקמת עסק, בהפעלת עסק קיים או בהרחבת העסק, הוא בחירת שם לעסק. כן, ממש כמו שבוחרים שם לתינוק, והרי העסק הוא הבייבי שלך.

חשוב לתת לעסק שם עם תדר מעצים שתומך בך ומתאים לתדר האנרגטי שלך. אם יש לך רעיון לשם מתאים לעסק שלך, נבדוק האם מבחינה נומרולוגית הוא אכן מתאים לך. אם קיימים מספר שמות אפשריים נבחן אותם אחד-אחד מול המפה הנומרולוגית ונתאים את המיוחד והמתאים ביותר מביניהם.

לסיכום, הקמת עסק היא עניין משמעותי וגדול בחייך. לצד החישובים המתמטיים של רווח והפסד, בניית תקציב, ליווי עסקי, ליווי פיננסי-בנקאי, גיוס עובדים, בחירת מקום ושם לעסק, כדאי להיעזר בנומרולוגית כדי לפרוץ לעצמך את הדרך להצלחה.