fbpx
12

בחירת מקצוע לפי הנומרולוגיה

לקבלת תחזית נומרולוגית אישית שבועית (לפי חודש הלידה) הצטרפו לדיוור.

תוכן עניינים

נושא התעסוקה והקריירה הוא מרכזי בחיינו. ממנו נגזרים לעיתים קרובות גם עניין המגורים, הצמיחה האישית, הלימודים המקצועיים, ובעיקר: הפרנסה. בחירת מקצוע העבודה והתעסוקה חשוב ומשמעותי להמשך חיינו הבוגרים.

בחירת המקצוע נעשית בדרך כלל לאחר השירות הצבאי או בעת השירות, כשמתמקצעים במסגרת התפקיד הצבאי. אם בעבר אנשים נכנסו למקום עבודה ונשארו בו עד הפנסיה, הרי שהיום התמונה שונה לחלוטין. בענפים מסוימים, בהיי טק למשל, לא מקובל להישאר מעבר למספר שנים ספורות במקום עבודה אחד. על מנת להתפתח ולהתקדם יש להחליף את המשרה ואת מקום העבודה.

כל אחד רוצה להרוויח שכר גבוה שיאפשר לו לחיות ברמת חיים גבוהה, ויחד עם זאת להתעורר בבוקר ולצאת בכייף לעבודה, שיש בה גם סיפוק. בעוד שבעבר הערך של בניית המדינה והחברה בישראל היה מרכזי, הרי שהיום בארץ ובעולם הערך של ההגשמה העצמית תפס את המרכזיות, וההגשמה העצמית מתבטאת גם במעבר בין עבודות, התנסויות בתחומי עבודה שונים ומגוונים, למידה ופיתוח כישורים נוספים.

בחירת כיוון מקצועי לפי הנומרולוגיה

אך מאין נדע במה מתאים לנו לעסוק? מימה לא נשתעמם אחרי תקופה קצרה? והאם מתאים לפתוח עסק עצמאי או להיות שכירים?

השלב הראשון: לערוך בירור עצמי ולהקשיב ללב. כדי להבין מה העיסוק המתאים לך ומימה תגיע יותר פרנסה ושפע, שאל את עצמך מה הכי הרבה אהבת לעשות בחייך? אולי יש לך כבר ניסיון מהעבר בסוג עבודה שאהבת.

הנומרולוגים בודקים איזה מקצוע יתאים לך ללמוד ולעסוק בו, לפי תאריך הלידה שלך. בייעוץ הנומרולוגי הנומרולוג או הנומרולוגית לא יקבעו לך את תחום הלימודים או את המסלול, אלא יבדקו עבורך מהם התחומים המתאימים לך לפי תאריך הלידה.

לפי הנומרולוגיה, לכל אחד יש מספר תחומים מתאימים ללימודים ולעיסוק ולא תחום אחד בלבד. הייעוץ הנומרולוגי יכול לחזק החלטות או להציע תחומים שלא חשבת עליהם ושמתאימים לך לפי המפה הנומרולוגית שלך. וכל זאת לפני שעושים את הבחירה הכל כך משמעותית וחשובה בחייך הבוגרים.

גם לגבי פתיחת עסק עצמאי אפשר לבדוק במפה הנומרולוגית, ולפי זה לנתב את מסלול הלימודים. בדיקה כזאת חוסכת פעמים רבות הרבה עוגמת נפש, שהרי לא לכל אחד מתאים לעסוק כעצמאי.

בחירת תחום לימודים

השלב השני: בדיקת מסלול לימודים. מתוך הבירור העצמי נבין מה התחומים האהובים עליך, כמה זמן יש להשקיע בתחומים אלו בלימודים, וגם האם יש לך את היכולת האישית להתחייב, למשל, ללימודים ארוכים.

מסלול הלימודים חייב להיות מותאם לאופי האישי של כל אחד ואחת. חשוב לא להתחייב למסלול לימודים שלא שלמים איתו. בשלב זה כדאי להבחין מה הצורך והיכולת האישיים לעומת החברתיים – מה שמשתקף בנורמה החברתית.

למשל: ללמוד לתואר אקדמי, אינו דבר שמתאים לכל אחד. יש אנשים עם בעיות קשב וריכוז, קשה להם להתמקד ולימודים ארוכי טווח יכולים להיות מתסכלים מאד עבורם.

במקרים כאלו הנומרולוג יכול להמליץ על מסלול הלימודים, בנוסף לתחום הלימודי, המתאים. מסלול לתעודה, מסלול לימודים קצר, מסלול הנדסאים (ולא מהנדסים) וכדומה.

הנומרולוגים מכוונים באופן אישי לפי המפה הנומרולוגית של כל אחד. לפי תאריך הלידה אפשר לבדוק מהו הייעוד של האדם (לכל אדם קיים ייעוד בעולם הזה), ולכוון את תחום הלימודים ותחום העיסוק בהתאם לייעוד.

דבר זה מבטיח בראש ובראשונה סיפוק גדול ומשמעות. בדרך כלל אנשים שלומדים ועוסקים בייעוד שלהם, גם מתפרנסים יפה, בצורה שמספקת להם את רמת החיים שהם שואפים אליה.

בחירת קריירה לפי תאריך הלידה

רבים מהפונים לייעוץ הנומרולוגי מבקשים לדעת מהו תחום העיסוק המתאים להם ביותר לפי תאריך הלידה. קיימים תחומי עיסוק ולפיכך גם תחומי לימודים רבים ומגוונים. תאריך הלידה מראה לנו מהו האופי של האדם, ובמה מתאים לו לעסוק.

למשל, אדם שמתאריך הלידה שלו ניתן ללמוד שאין לו סבלנות והוא אינו מתחבר לילדים, לא נכוון אותו לתחום החינוך לגיל הרך, בבתי הספר, או עבודה מול לקוחות.

אדם שמתאריך הלידה עולה שהוא בעל תודעת שירות גבוהה, אכפתי ומסביר פנים, נכוון לתחומי הדרכה, שירות לקוחות, גישור ועבודה הדורשת יחסי אנוש טובים.

אדם שתאריך לידתו מעיד שיש לו חוש טכני, יכולת הבנה מהירה וראיה מרחבית, נכוון להנדסה למשל. אדם שתאריך לידתו מצביע על חוש אסתטי מפותח, נכוון לתחומי הטיפוח והאסתטיקה שיכולים להיות קוסמטיקה, סטיילינג אך גם עיצוב הבית, לדוגמא.

ההכוונה הנומרולוגית עולה דרגה כשבודקים את תחום העיסוק לא רק מול האופי אלא גם בשילוב תחומי עיסוק אחרים. לדוגמא: אדם שתאריך לידתו מצביע על יכולות הדרכה וטיפול אך גם על כישרון אמנותי, נוכל לכוון ללימודי טיפול באמנות, פסיכודרמה וכדומה.

מקצוע לפי שם

לפי תאריך הלידה נדע מה האופי ומהו הייעוד של האדם, אך ההתאמה אינה מושלמת ללא שמו. שם האדם מעיד על הקשר בין האופי והייעוד התעסוקתי ותומך בהצלחה בבחירת תחום הלימודים ובתעסוקה.

למשל, מי שרוצה לעסוק בחינוך, או בעבודה משרדית או בכל עבודה שדורשת מסגרת מסודרת וקבועה, אך באופיו מתקשה להיות במסגרת ומחפש תמיד את הפרצות בתוכה… שם במקרה כזה יכול לעזור לנומרולוג לבחון מה האפשרות הטובה ביותר עבורו, מבלי לחוות תחושת כישלון או תסכול.

לימודים וקריירה

לימודים וקריירה הם שני תחומים משתלבים זה בזה ומשפיעים זה על זה, לפחות בתחילת הדרך של החיים הבוגרים. בהמשך ניתן יהיה לכוון אותך ללימודי העשרה, שאינם קשורים לנושא התעסוקתי כי אם למלא את הנפש, את הרצון לידע.

יש אנשים שיגיעו לאחר שנים לבחון את המשך לימודיהם כחלק מהתפתחות בתחומם, וקידומם בסולם התעסוקתי, ויש שיפנו לייעוץ נומרולוגי לטובת הסבה מקצועית.

מה שבטוח, שבהחלטה כל כך משמעותית ועוד לפני ההרשמה והתשלום למוסדות האקדמיים, כדאי להתייעץ עם נומרולוג/ת ולבדוק מה הכי טוב בשבילך לפי השם ותאריך הלידה.

מזמינה אותך לפרוץ את הדרך שלך בשיחת ייעוץ איתי 054-7918788

מאייה – נומרולוגיה פורצת דרך